Technologia R.E.M.S.
Innowacyjna Diagnostyka Osteoporozy

EchoStation Featured

Technologia FRAMES dla bezpiecznego przebiegu porodu

Nasi partnerzy

USG tętnic i żył. Rodzaje badań i wskazania

USG tętnic i żył to badanie dopplerowskie, pozwalające na ocenę stanu naczyń krwionośnych pacjenta. Diagnostyka w takiej formie umożliwia wykrycie ich niedrożności, a także innych groźnych dla życia i zdrowia nieprawidłowości. USG Dopplera może być przeprowadzane m.in. w przypadku tętnic i żył szyjnych, jamy brzusznej i miednicy małej, nerkowych czy kończyn dolnych oraz górnych. Badanie to jest jednocześnie całkowicie bezpieczne, szybkie oraz bezinwazyjne.

Czytaj wiecej

Scyntygrafia kości. Jak wygląda badanie?

Scyntygrafia jest obrazową techniką diagnostyczną, zaliczaną do metod z zakresu medycyny nuklearnej. Badanie to opiera się na dostarczaniu do organizmu pacjenta radioizotopów, czyli specjalnych farmaceutyków. W następnej kolejności rejestrowane jest promieniowanie pochodzące z tych izotopów, co pozwala na graficzne przedstawienia ich rozmieszczenia. Scyntygrafia najczęściej wykorzystywana jest do diagnostyki układu kostnego, celem oceny fizycznej i funkcjonalnej kości. Badanie to jest bardzo precyzyjne, a przy tym skuteczne, bezpieczne i mało inwazyjne.

Czytaj wiecej

Podejrzenie osteoporozy. Jakie badania wykonać?

Pod wpływem zmniejszenia gęstości mineralnej kości i osłabienia ich struktury, dochodzi do rozwoju choroby zwanej osteoporozą. Jej następstwem jest zwiększone ryzyko złamań, które występują nawet przy niewielkich urazach. Przebieg tej choroby wiąże się ze stopniowym i powolnym odwapnieniem kości, dlatego początkowo nie występują żadne widoczne objawy. W przypadku podejrzenia osteoporozy, konieczne jest przeprowadzenie odpowiednich badań.

Czytaj wiecej

Kontakt z nami

W trosce o komfort pracy naszych klientów oprócz dystrybucji sprzętu medycznego, oferujemy pełną obsługę posprzedażową: szkolenia, doradztwo techniczne, serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny na specjalne życzenie klienta.

Posiadamy wszelkie wymagane certyfikaty, autoryzacje oraz świadectwa niezbędne do realizacji niniejszych usług.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.
Norax Medical Sp. z o.o.
02-871 Warszawa
ul. Karczunkowska 42
Dane kontaktowe
e-mail: info@noraxmedical.com
e-mail: serwis@noraxmedical.com
tel:+48 720 802 506
NIP: 5213773800